Xorijda malaka oshirish uchun birinchi qadam

Profi University talabalarni yanada qo‘llab-quvvatlash maqsadida ayrim xorijiy davlatlar bilan ham o'zaro hamkorlikni yo‘lga qo‘ygan.

Ayni damda Janubiy Koreyaning Hanshin Universiteti, Polshaning Gdansk texnologiyalar universiteti hamda Vengriyaning Debrecen Universitetlari bilan memorandumlar izmolangan. Memorandum doirasida talabalar almashinuvi dasturlari, uchinchi tomonidan moliyalashtirilgan taʼlim yoki iqtisodiy yordam faoliyati hamda turli xil anjuman, seminar va simpoziumlar tashkil etish yuzasidan hamkorlik qilinmoqda.

Shu sababli bugun universitetimizning xalqaro aloqalar bo‘yicha prorektori Narzikulov Zabardast Axmadovich ishtirokida “Xorijda malaka oshirish uchun birinchi qadam: rezyume va motivation letter tayyorlaymiz” mavzusida talabalarimiz uchun o‘quv-seminari tashkil etildi.

Seminarda hamkorimiz Debresen University (Vengriya) shuningdek, Latvia Universityʼning “Short time student exchange program” (qisqa muddatli talabalar almashinuv dasturi)lari bo‘yicha tanlov jarayonlari ketayotganligi eʼlon qilindi va bu borada talabalarga yo‘nalishlar berildi.