Profi University o'z talabalariga yangi imkoniyatlar paketini tayyorlashda davom etadi

Xabaringiz bor Profi University taʼsischisi Bektosh Xatamov ayni damda Turkiyada bo'lib, bir qator oliygohlar bilan hamkorlik aloqalarini yo'lga qo'ymoqda.

Bugun Bektosh Xatamov Istanbul Kültür Universiteti faoliyati bilan yaqindan tanishib, universitet rektori Fadime Üney Yüksektepe bilan uchrashdi. Turkiya oliygohlari bilan bo'lib o'tayotgan mazkur uchrashuvlarda talaba va o‘qituvchi-professorlar almashinuvi, qo'shma diplom dasturlarini joriy etish va bir qancha dolzarb mavzularda muzokaralar olib borilmoqda.

Turkiya oliygohlari bilan o'rnatilayotgan bu kabi hamkorlik aloqalari orqali Profi University talabalari Turkiyada malaka oshirishlari, kelgusida 3+1 va 2+2  tizimi orqali, ya'ni qo‘shma dastur (double degree) asosida O'zbekistonda ham Turkiyada ham tahsil olish imkoniyatiga ega bo'ladilar.