Manzili

"Profi universiteti"ga "Yosh ziyokor" uyushmasi a'zoligi guvohonomasi topshirildi

"Yosh ziyokor" uyushmasi jamoasi 25-may kuni "Profi University"ning Bektemir kampusida 8 qavatli binoning foydalanishga topshirilganligi munosabati bilan o‘tkazilgan ochilish marosimida ishtirok etdi.

Qayd etish kerakki "Profi University" ning yangi binosi Amerikaning nufuzli Standford universitetidan nusxa olingan hamda bir vaqtning o‘zida 7 500 nafar talaba tahsil olishi uchun xizmat qiladi.

Universitetning o‘quv dasturlari nazariy fanlar va amaliy bilimlar uyg‘unligi asosida tuzilgan bo‘lib, zamonaviy dunyoning so‘nggi tendensiyalari va ularning O‘zbekiston kontekstida qo‘llanilishini hisobga olib tashkil etiladi.

Universitet "Iqtisodiyot",
"Gumanitar fanlar", "Aniq fanlar", "Pedagogika", "Tibbiyot"," "Yurisprudensiya" yo‘nalishlarida bakalavriat darajasiga ega kadrlarni yetishtiradi.

Uyushma a’zolari safi kengayib bormoqda.